Zapraszamy na XXIII PLD. Obroty- zastępowanie – marginalność w orzecznictwie ZUS i sądów

Serdecznie zapraszamy na XXIII Pracownię Legalnego Delegowania, która odbędzie się w piątek 25 sierpnia. Tematem najbliższego spotkania będą OBROTY – ZASTĘPOWANIE – MARGINALNOŚĆ w orzecznictwie ZUS i sądów.

W ostatnim roku pojawiło się wiele nowych orzeczeń, które rzucają nowe światło na interpretację znacznej działalności, zastępowania i pracy marginalnej.  Kolejną pracownię poświęcimy tym trzem zagadnieniom przez pryzmat praktyki ZUS, orzecznictwa sądów krajowych i judykatury TSUE. Liczymy na Państwa uwagi uzupełniające dotyczące orzeczeń wydawanych w innych krajach.

Drugim tematem będą jak zwykle najnowsze wieści z Brukseli. Opowiemy, czego możemy spodziewać po powrocie Europarlamentarzystów z letnich wakacji, o możliwych kształtach kompromisów w Parlamencie i w Radzie oraz o niepokojących opiniach Komisji Prawnej PE. Zrelacjonujemy również aktywność IMP w Brukseli.

Pracownia Legalnego Delegowania to cykl warsztatów tematycznych. W ich trakcie omawiane są praktyczne problemy związane z delegowaniem pracowników w ramach świadczenia usług. Efekty każdego ze spotkań przekuwane są w dobre praktyki, praktyczne wskazówki i rekomendacje. Uczestnictwo w warsztatach przewidziane jest wyłącznie dla członków IMP.

UWAGA! W każdej Pracowni jedno miejsce jest dostępne dla osób spoza członków Stowarzyszenia!

Zapisy

Kontakt i pytania:
joanna.jankowska@inicjatywa.eu
+48 668 681 945