Delegowanie do Francji i Belgii – zapraszamy na webinarium w języku angielskim

LII Pracownia Legalnego Delegowania

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką delegowania pracowników do Francji i Belgii na 52. warsztaty z cyklu Pracownia Legalnego Delegowania. 16 lipca ponownie spotkamy się online, za pośrednictwem platformy Zoom. Po raz pierwszy natomiast warsztaty obędą się w języku angielskim. Poprowadzi je belgijski prawnik Tanel Feldman, Członek Wspierający Inicjatywy Mobilności Pracy.

Delegowanie pracowników do Belgii i Francji po 30 lipca 2020

Tematem Pracowni będzie delegowanie pracowników do Belgii i Francji po 30 lipca 2020 r. Tego dnia zacznie obowiązywać znowelizowana dyrektywa o delegowaniu pracowników (Dyrektywa 2018/957 zmieniająca dyrektywę 96/71/WE). Poniżej szczegółowy program webinarium (w języku angielskim).

Programme of the Lab (the same issues for both Member States):

1. Remuneration – how to calculate, where to find information
2. Long term posting – calculating, interrupting and extending the period of posting
3. Cumulative calculation of posting periods of few posted workers
4. All applicable employment conditions – where to find them?
5. Travel and board cost reimbursement
6. Conditions of accommodation

France – specific problem:
7. Will the employment on the French terms and conditions (long term posting) be a criterion in determining a habitual, continuous and stable activity in France?

8. Q&A session (questions sent beforehand will be answered first).

Prowadzący – Tanel Feldman

Tanel Feldman to współzałożyciel i senior partner w Immigration Law Associates. W swojej praktyce skupia się na kwestiach dotyczących mobilności pracy w Unii Europejskiej. Działa na rzecz lepszych relacji pomiędzy sferą akademicką i praktyczną i broni zasady pierwszeństwa prawa UE jako szansy, a nie zagrożenia czy ograniczenia. Wspierany przez doświadczony zespół i przez sieć partnerów w całej UE, Tanel Feldman udziela szczegółowych porad na temat praw i obowiązków wynikających z transgranicznego charakteru różnych sytuacji prawnych. Członek licznych stowarzyszeń i organizacji, takich jak European Law Institute i International Bar Association, Tanel promuje prawo UE jako „nowy porządek prawny w prawie międzynarodowym”. Jest również Członkiem Wspierającym Inicjatywy Mobilności Pracy.

Informacje praktyczne

Pracownia odbędzie się w języku angielskim (bez tłumaczenia) w formie webinarium na platformie Zoom w czwartek 16 lipca w godzinach 11-14:00. Rejestracji można dokonać wysyłając mailowe zgłoszenie na adres kontakt@inicjatywa.eu. Zgłoszenie powinno zawierać imię i nazwisko uczestnika (uczestników), nazwę firmy/instytucji, adres mailowy i numer telefonu oraz dane do faktury (w przypadku płatnego uczestnictwa). Na zgłoszenia czekamy do 10 lipca 2020. Koszt udziału w webinarium dla Członków IMP wynosi 300 zł netto/os., a dla osób spoza stowarzyszenia – 750 zł netto/os. Pracownicy naukowi zainteresowani tematyką delegowania pracowników i pracownicy administracji publicznej mogą wziąć udział w Pracowni bezpłatnie. Zapraszamy!