Bieńkowska: priorytetem walka z barierami na rynku usług

Maros Sefcovic

Elżbieta Bieńkowska zdradziła kwestie, które będą dla niej najważniejsze podczas przyszłej pracy na stanowisku komisarza odpowiedzialnego za rynek wewnętrzny Unii Europejskiej. Jako jeden z priorytetów wymieniła tradycyjnie zapobieganie nadużywaniu zasad dotyczących delegowania pracowników w UE.

W przededniu rozmów Polki w Komisji Europejskiej w sprawie nowego stanowiska przyszła komisarz przedstawiła swoje plany. Wśród nich znalazły się działania mające poprawić współpracę państw członkowskich, aby lepiej zapobiegać nadużywaniu zasad związanych z delegowaniem pracowników w ramach świadczenia usług.

„Cieszymy się, że jeszcze przed rozpoczęciem pracy w Komisji Europejskiej nasza rodaczka zaznacza to, co z naszego punktu widzenia najważniejsze. Deklaracja Elżbiety Bieńkowskiej to sygnał, że chce wykorzystać szansę, by przywrócić swobodę przepływu usług na jednolitym rynku europejskim” – mówi Stefan Schwarz, Prezes Inicjatywy.

Przypominamy, że Elżbieta Bieńkowska ma być odpowiedzialna za rynek wewnętrzny, przemysł i przedsiębiorstwa. Polka zostanie przesłuchana w czwartek przez Komisję ds. Przemysłu, Badań Naukowych i Energii oraz Komisję ds. Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów.

AZ

źródło zdjęcia: © European Union 2014