Harmonogram warsztatów PLD

Pracownia Legalnego Delegowania

Pracownia Legalnego Delegowania to cykl warsztatów eksperckich, w trakcie których omawiane są praktyczne problemy związane z delegowaniem pracowników w ramach świadczenia usług. Wnioski każdego z warsztatów przekuwane są w dobre praktyki, praktyczne wskazówki i rekomendacje dla przedsiębiorców. W Pracowniach mogą uczestniczyć Członkowie Inicjatywy Mobilności Pracy oraz zaproszeni przez nich Goście. Wyjątkiem są Pracownie otwarte, które przeznaczone są dla wszystkich zainteresowanych.


Najbliższe warsztaty

 • Kraków
  16 Mar 2018
  Start: 11:30

  XXVIII Pracownia Legalnego Delegowania

  Najnowsze orzecznictwo. Interpretacje ZUS i US i ostatnie trendy w praktyce urzędów.
  Wieści z Brukseli (trilogi i poprawki do rozporządzeń koordynacyjnych).

  tylko dla członków

  Czas:
  16 marca 2018 r. (piątek)
  godz. 11:30-15:30

  Miejsce:

  Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Katedra Gospodarki i Administracji Publicznej

  Opis:

  W ciągu ostatnich kilku miesięcy ukazało się kilka ważnych orzeczeń sądów krajowych oraz unijnych (w tym Opinie Rzeczników Generalnych) – dotyczących m.in. obrotów krajowych, opodatkowania świadczeń pracodawców dla pracowników delegowanych, trwałości wydanych A1 czy zastępowania. W ślad za orzecznictwem ewoluuje również praktyka administracyjna ZUS i US. Podczas Pracowni przedstawimy najnowsze wyroki i praktykę oraz omówimy ich praktyczny wymiar.

  Zaprezentujemy również owoce trilogów dotyczących delegowania pracowników oraz najistotniejsze z 700 poprawek zgłoszonych w Komisji EMPL w kontekście rewizji rozporządzeń o koordynacji. Podzielimy się również wieściami z CEPS Ideas Lab18 – jednej z najważniejszych konferencji pierwszego półrocza 2018 r., dotyczącej m.i.n. delegowania pracowników.

  Serdecznie zapraszamy!

  Prowadzący:
  dr Marek Benio, dr Marcin Kiełbasa

  Kontakt i pytania:
  Joanna Jankowska
  joanna.jankowska@inicjatywa.eu
  +48 668 681 945

Archiwalne