Harmonogram warsztatów PLD

Pracownia Legalnego Delegowania

Pracownia Legalnego Delegowania to cykl warsztatów eksperckich, w trakcie których omawiane są praktyczne problemy związane z delegowaniem pracowników w ramach świadczenia usług. Wnioski z każdego z warsztatów przekuwane są w dobre praktyki, praktyczne wskazówki i rekomendacje dla przedsiębiorców.


Najbliższe warsztaty

 • Kraków
  29 Wrz 2020
  Start: 11:00

  LV Pracownia Legalnego Delegowania – warsztaty online

  Delegowanie pracowników do Niderlandów

  Czas:
  29 września 2020 r. (wtorek)
  godz. 11:00-14:00

  Miejsce:

  Warsztaty online na platformie Zoom

  Opis:

  WAGwEU - Delegowanie pracowników do Niderlandów po 30 lipca 2020 r.

  1. Nowe przepisy obowiązujące dla przedsiębiorstw delegujących pracowników do Niderlandów od dnia 30 lipca 2020 r., wprowadzone w celu wykonania dyrektywy (UE) 2018/957 zmieniającej dyrektywę 96/71/WE dotyczącą delegowania pracowników:

  • wynagrodzenie pracowników delegowanych „loonverhoudingsnorm”;
  • katalog warunków pracy obowiązujących obligatoryjnie dla pracowników delegowanych według ustawy WAGwEU;
  • zastosowanie niderlandzkiego prawa pracy w przypadku delegowania długoterminowego
  - przepisy niderlandzkiego prawa pracy znajdujące zastosowanie w przypadku delegowania pracownika na okres dłuższy niż 12 miesięcy;
  - warunki i procedura przedłużenia okresu 12 miesięcy do 18 miesięcy;
  • obliczanie okresu oddelegowania / zastępowanie.

  2. Wpływ zmian obowiązujących od dnia 30 lipca 2020 r. na działalność przedsiębiorstw delegujących pracowników do Niderlandów / praktyczne wskazówki.

  Prowadzący:
  Mecenas Marcin Lewandowski jest partnerem zarządzającym kancelarią w Amsterdamie. Rozpoczął studia prawnicze na UMK w Toruniu, a po przeprowadzce do Niderlandów ukończył studia LLM z zakresu prawa niderlandzkiego, międzynarodowego i europejskiego na Uniwersytecie w Tilburgu. Pracował jako pracownik naukowy w katedrze prawa gospodarczego Uniwersytetu w Tilburgu, a także wykładał prawo administracyjne na Uniwersytecie w Tilburgu. Od 2003 roku doradca prawny, od 2008 roku do 2018 roku członek niderlandzkiej Izby Adwokackiej w Amsterdamie, od 2019 roku członek Izby Adwokackiej w Haarlemie. Na doświadczenie zawodowe Mec. Lewandowskiego składa się praca w charakterze prawnika w renomowanej kancelarii międzynarodowej oraz partnera prestiżowej amsterdamskiej kancelarii adwokackiej.
  Posiada wieloletnie doświadczenie w kompleksowym doradztwie prawnym na rzecz przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą o charakterze międzynarodowym. Doradza klientom korporacyjnym (również tym notowanym na giełdzie) jak i indywidualnym podmiotom w zakresie problematyki związanej z transakcjami lub sporami transgranicznymi.
  Od lat zajmuje się problematyką transgranicznego świadczenia usług, w szczególności delegowania i użyczania pracowników. Reprezentuje przedsiębiorców w trudnych sprawach z elementami transgranicznym przed sądami powszechnymi i arbitrażowymi.
  Stale współpracuje z Polską Izbą Gospodarczą w Niemczech a także Korporacją Przedsiębiorców Budowlanych UNI-BUD w Warszawie oraz Ogólnopolską Federacją Przedsiębiorców i Pracodawców PRZEDSIĘBIORCY.PL.
  Jest współzałożycielem i przez wiele lat był członkiem zarządu fundacji Polonus. Był założycielem i prezesem Stowarzyszenia Przedsiębiorców Polsko-Niderlandzkich. Od 2015 roku jest prezesem Polskiej Izby Handlowej w Niderlandach. Sprawuje funkcję członka zarządu Stowarzyszenia Prawników Polskich w Niderlandach.

  Koszt udziału w Pracowni:
  • dla Członków IMP: 300 zł netto/os.
  • dla osób spoza organizacji: 750 zł netto/os.
  • dla pracowników naukowych zainteresowanych tematyką delegowania pracowników oraz dla pracowników administracji publicznej: udział bezpłatny.

  Zgłoszenia można przesyłać do 25 września 2020.

  Prowadzący:
  mec. Marcin Lewandowski, dr Marek Benio, dr Marcin Kiełbasa

  Kontakt i pytania:
  Joanna Jankowska
  joanna.jankowska@inicjatywa.eu
  +48 668 681 945

Planowane

Archiwalne